Rekrutacja na stanowisko Konserwatora papieru

Konserwatora papieru

Nazwa stanowiskaKonserwator papieru
Znak referencyjnyK/MŚ/PKZ
  • Ukończone studia wyższe na kierunku konserwacja papieru i skóry.
  • Co najmniej 2 letnie doświadczenie w pracy przy konserwacji papieru.
  • Znajomość nowoczesnych technik konserwatorskich.
  • Znajomość nowych tendencji w muzealnictwie w zakresie magazynowania oraz pakowania zbiorów.
  • Dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.
  • Swobodne posługiwanie się pakietem Office lub innymi edytorami tekstów.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków.
  • Sumienność, odpowiedzialność.
  • Cierpliwość, skrupulatność, zdolności organizacyjne.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Wysoka kultura osobista.
Obowiązki na stanowisku pracy

• Konserwacja obiektów wykonanych na podłożu papierowym wraz z pracami dokumentacyjnymi.
  • Sporządzanie programów prac konserwatorskich oraz opisów stanów zachowania.
  • Opieka konserwatorska nad zbiorami na galeriach wystawowych oraz w magazynach zbiorów.
  • Monitoring stanu zachowania obiektów.
  • Doradztwo w zakresie zabezpieczania obiektów, w tym warunków eksponowania, sposobów przechowywania i rodzajów opakowań.
  • Udział w warsztatach, prelekcjach i innych formach szkolenia, dotyczących problematyki konserwacji papieru.
  • Pracę w prestiżowej instytucji kultury.
  • Udział w ciekawych  i nietypowych projektach.
  • Interesującą i satysfakcjonującą pracę.
  • Stabilne warunki zatrudnienia.

• portfolio prac z zaznaczeniem roli w projekcie
  • referencje (co najmniej dwie)

w terminie do 31 stycznia 2021 r.

Oferty prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@muzeumslaskie.pl, z podanym w tytule wiadomości znakiem referencyjnym: K/MŚ/PKZ

Data opublikowania: 03.11.2020 12:34:44
Data ostatniej modyfikacji: 03.02.2021 09:23:20

Rekrutacja na stanowisko Konserwatora papieru 01.12.2020 10:17:14 Paulina Pfeifer